Web Tasarım İçin Google Yeni Aracını Piyasaya Sürdü


web tasarimWeb Tasarım
için Google bugün , interaktif HTML5 siteleri ve reklamları oluşturmak için yeni bir araç açıkladı. Bu lansman ilk haziran ayında tamamlanmış ancak bu zamana kadar bu konuda sessiz kalmıştı. Google Web Designer beta sürümü Mac ve Windows için artık resmen yüklenebilir

Google bugün ki duyurusunda belittiği gibi, Web tasarımcılar, reklamverenler mobil ve masaüstü için kolayca HTML% reklamlar oluşturabilmektedir. Google yakın zamanda reklamverenler ve Web tasarımcılar için bu yaygın kullanılan bir araç olmayı hedeflemektedir.

Web Tasarımcı pedigree (DoubleClick sengin medya reklamları ve AdMob mobil reklam için) arasında başka amaçlar için etkileşimli tek sayfalık siteler ve animasyonlar oluşturmak için kullanılabilmektedir. Google, gelcekte başka amaçlar için bu araçları genişletmeyi planlıyor , bazı özellikleri de şuan reklamlar için kullanılabiliyor.

web-tasarım

Araçlar muhtemelen her zamanki görsel tasarım araçları ile birlikte gelir. Google Web Designer içn geliştirdiği ilginç olan araçlardan bazıları serbest çizim için kalem aracı, yanı sıra animasyonları yönetmek için bir zaman çizelgesi yer alıyor. Web Designer da oluşturma yeteneği özellikleri CSS3 gücünü kullanarak 3D içerik, hem de galerileri, haritalar ve gömülü YouTube videoları çiçin önceden oluşturulmuş bileşenler dizisi.

Web Developer için animasyon, sahne ve tasarım sağlayan gelişmiş bir modu ile bina animasyonları için hızlı modu bulunur ve sayfadaki elementlerin her birini daha fazla kontrol edebilirsiniz.

Web Tasarımı için en yaygın kullanılan ve belki de ipi tek başına göğüsleyen Adobe Muse, reflow vb firmaların özelliklerinin de dahil olduğunu bilmenizde yarar var. Ancak ücretsiz Web Designer kullanarak yapılabilecekleri düşünürken Google ‘ın çıkarmış olduğu aracı ile bu alanda olanlar üzerine biraz baskı koyduğunu söyleyebiliriz.

Her alanda üstünlüğünden yeterince söz ettiren google web tasarım ve HTML5 site sevenler için yapmış olduğu bu araç ile yine adından fazlasıyla söz ettirmeye devam edecektir. Bu aracı kullanan Web Tasarım uzmanları Google’nın bu aracı için nasıl bir tepki verecekleri ise merak konusu. Her alanda ön sırada yürüyen Google bu araç ile de Web Tasarım uzmanlarının kalbini çalabilecek mi ?

Be Sociable, Share!