Kelime işlemcisi -5 Adet Ücretsiz Kelime işlemcisi

Microsoft Word hepimizin kullandığı ve hayatımızda büyük yer kaplayan, her yerde kullanılabilen bir kelime işlemcisi; ama kelime işlem sadakati için yarışan rakipleri de yok değil.

Word’ün çok büyük hayranı değil bir ofis paketi satın almak istemiyor, ucuzunu ama en iyisini kullanmak istiyorsanız aşağıda sizing için listelediğimiz ücretsiz ve kaliteli işlemcilere göz atmanız gerekir.

1. Google Docs


En popular kelime işlemcisi listesinde Microsofttan son Google Dökümanlar bu listed yer almasaydı olmazdı.Google Drive belgeler, fotoğraflar, videolar ve dosyaları 15 GB’lık ücretsiz depolama alanı ile yüklemenize olanak sağlar.

Klasik tasarımı ve rahat kullanımı ile akıllı cihazların arasında sekronize edebilir ve istediğiniz yerde kolayca dökümanlarınıza erişebilmekle kalmayıp gerekli ekleme ve çıkarmaları da yapabilirsiniz.

Dökümanlar grup projelerinizde de tasarruf sağlar ve takım arkadaşınızın yapmış olduğu değişikliğe gerçek zamanlı olarak kolayca görebilirsiniz ve izin verdiğiniz tüm takım arkadaşlarınız da dökümanlara tek yerden ulaşabilir, kenar çubuğunda onlarda sohbet edebilirsiniz.

Ücretsiz uygulamayı indirin iOS veya Android .

2. Textilus – Microsoft Word Sürümü


textilus-app

İpad kullanıcılar muhtemelen Textilus’u Knowtilus amiral gemisi kelime işlemcisi ile tanıdı. Bu kapsamlı zengin metin uygulaması 32’den fazla dil seçeneğine ve 60’dan fazla farklı yazı fontuna sahip ve sık sık güncelleme ve biçimlendirme seçenekleri vardır.

Textilus Micosoft Word, OpenOfiice, Scrivener ve Nisus Writer gibi belgeleri açmayı, oluşturma ve düzenlemeyi sağlar. Dropbox, İCloud, Evernote veya Scrivener ile senkronize ederek güncel içeriklere istediğiniz yerde ulaşabilirsiniz.

Ayrıca, Google, Wikipedia veya Dictionary ile program içerisinde doğrudan arama yapılabilir ve 25 araç çubuğu düğmesini özelleştirebilirsiniz. Diğer kelime işlemcisi gibi Microsoft Word, Notes ve daha yüzlerce kelime işlemci ile uyumludur.

3. TextEdit

TextEdit

Apple Next bilgisayar şirketini satın aldığından beri OSX ‘de PlainText yerine TextEdit kullanmaya başladı.

Sayfa biçimlendirmek ve düzenlemek, tablolar ve listeler oluşturmak HTML ile çalışmak, görüntü, müzik ve film dosyaları oluşturulabilir. TextEdit de OS X Mountiun ile otomatik olarak yazarken yazım düzeltir.

4. Kingsoft Office Writer

kingsoft-office

Kingston Ofiice paketi ile tablolar ve sunum oluşturabilie ve Microsoft Word uyumlu belgeler oluşturulabilir.

Program zengin metin düzenleme, belge şifreleme, mod, resim ve masa çalışmasını destekler. Aynı zamanda her formatta ki e-posta belgelerini açar ve çeşitli yerlerde dosyaları bulup açmak kolaydır.

2013 sürümüne bir bölüm sekmesi ve üç farklı arayüz eklendi ve sezgisel bir in-text tablo oluşumu yaptı.

Yine de diğer kelime işlemciler gibi zarif ve iç acıcı bir program olmayabilir. Cihazınıda büyük bir yer kaplayabilir.

5. Apple Pages

kelime işlemcisi

Bu program sadece İOS ve Mac kullanıcılar için geçerlidir. Apple 10 Eylül tarihli ilanında tüm yeni İOS cihazları ile ücretsiz iWork vereceğini, her yeni satın alınan İPhone, İpad ve beşinci nesil İpad Touch için normalde 9,99$ olan uygulamayı ücretsiz vereceğini açıkladı.

Ayrıca Mac OS X Mavericks, iPad Air ve iWork için de 22 Ekimde ücretsiz olacağını açıkladı.

Pages size güzel belgeler oluşturmak için gereken tüm araçları sağlar. Metin etrafını otomatik olarak eklenen resim, grafik ve tablolar sarar. 60’dan fazla şablona erişim imkanı vardır.

Ayrıca, Word dosyaları gibi belgeleri kaydetmek, iş arkadaşlarınızla paylaşmak ve çalışmalarına erişebilmek gibi imkanları İCloud da sağlıyor.

Be Sociable, Share!