Apple iPhone 5S ve iPhone 5C 25 Ekim itibari ile 35, 1 Kasım itibari ile ise 16 olmak koşulu ile toplam 51 ülkede satışa sunulacak.

Avusturya, Belçıka, Bulgaristan, Hırvatistan, Çek Cumhuriyeti, Danimarka, Estonya, Finlandiya, Fransız Batı Hint Adaları, Yunanistan, Macaristan, İrlanda, İtalya, Letonya, Lihtenştayn, Litvanya, Lüksemburg, Malta, Yeni Zelanda, Norveç, Polonya, Portekiz, Romanya, Rusya, Slıvakya, Slovenya, Güney Kore, İspanya, İsveç, Tayvan ve Tayland ülkeleri 25 Ekimde Apple iPhone 5S ve iPhone 5C telefonları satışa çıkacak.

Arnavutluk, Ermenistan, Bahreyn, Kolombiya, El Salvador, Guatemala, Hindistan, Makedonya, Malezya, Meksika, Moldova, Karadağ, Suudi Arabistan, Türkiye ve Birleşik Arap Emirlikleri ise Apple iPhone 5S ve iPhone 5C telefonlarını 1 Kasım’da satın alabilecekler.

Eylül 2013’de satışa çıkan ve ilk olarak ABD, Avustralya, Kanada, Çin, Fransa, Almanya, Hong Kong, Japonya, Porto Riko, Singapur ve İngiltere’de alıcı bulan telefonlar. 1 kasım 2013 sonrasında 62 ülkede satışa çıkmış olacak. 2013 yılı sonuna kadar yaklaşık 100 ülkede satışı mevcut olması planlanmaktadır.

Be Sociable, Share!