Sadece iki yıl önce Google tarafından başlatılan ve tüm herkezin ücretli veya ücretsiz bir şekilde kullandığı Google Drive yeni bir plan ile karşımıza çıkıyor. Gelişen teknoloji ve bulut sisteminin artmasına karşılık Google’ın sunduğu bu yeni plan ile daha fazla veriyi çok daha uygun fiyata temin etmeniz mümkün olacak…

Çocuklarınızın oyun oynarken görüntüleri, üzerinde çalıştığınız yeni bir projeyi veya hafta içi alınacaklar listesi olsun hepimizin kaybetmek istemeyeceği çok önemli dosyalarımız mevcut. Bugün bir dizi yeni altyapı iyileştirmeleri ile google sizlere bu verilerin kaybolmasını engellemek için iyi bir fırsat sunmakta.

Eğer sizde verilerin kaybolmasını istemiyor ve güvenli bir yerde istediğiniz zaman ulaşmanızı sağlayacak dosyaların, videoların ve listelerin bulunduğu bir bulut sistemi arıyorsanız bu google’da mevcut. Önceki fiyatlarına göre bu yeni planda daha uygun fiyatlara ve daha yüksek kapasitelere ulaşmanız mümkün. 100 GB için 1.99 $ (önceden 4.99$), 1 TBiçin 9.99$ (önceden 49.99$) ve 10 TB için 99.99$ aylık ödeme planları ile fiyatları ciddi oranda indirildi.  1 TB verinin ne kadarlık bir alan yükleyeceği konusunda ise google esprili bir dille şu şekilde açıklama yapmakta. “Önümüzdeki 200 yıl boyunca günde iki kez selfie çekmeniz durumunda yeterli depolama alanınız bulunmaktadır.” Bu yeni planda önemli olan bir durum ise 15GB lık alanın bedava kullanıcılarına veriyor olması.

google drive

Sizde bu yeni google drive planına katılabilir ve önemli tüm belgelerinizi burada barındırabilirsiniz. Bunun için  www.google.com / ayarlar / depolama adımlarınız izlemeniz yeterli. Dropbox‘un bu yeni plan karşısında ne yapacağını açıkçası merak ediyoruz. Artık bu tarz verilerin bulut sistemi ile depolanması gelişen teknoloji ile bu kadar da pahalı olmaması gerektiği kanaatindeyiz. Bu sebeple google’ın bu yeni fiyatlandırması ve planı çok olumlu karşılanmakta tarafımızca.

Be Sociable, Share!