Facebook Login ile Oturum Açmak

Online kullanıcı için kabul etmek gerekir ki; bir site veya uygulamadan iyi bir kullanıcı deneyimi almak için Facebook Login en avantajlı bir deneyimdir.
Bu mantıkta hemen her fırsatta kişisel hesap oluşturmak yerine Facebook ve Google+ gibi giriş ihtiyacını karşılayan yazılımlar kullanılabilir. Diğer türlü her üyelikle giriş yapılan sitelerde her girişte şifre ihtiyacı duyulacaktır. Ancak Facebook Login olan bir sayfada sosyal hesabınızla anında siteye giriş yapabileceksiniz; bilgi güncellemeleri daha kolay olacaktır.

Verizon, Pepsi, ABC gibi büyük işletmeler için bir sosyal-giriş sağlayıcı yer almaktadır, insanlar üçüncü parti uygulamar ve web sitelerine oturum açmak için Facebook Login kullandığı ortaya koydu. Q3 üzerinde toplanan veriler; 700 müşterinin sosyal login yaptığı bir sitede Google (%26) ve Yahoo (%18) iken Facebook (%51) ile ilk sırada yer alıyor. Twitter ise yalnızca %4 lük veri ile dördüncü sırada yer alıyor.

FACEBOOK

Özellikle mobilde, şirketin uzun vadeli planları için önemlidir. Sosyal ağ ile giriş ABD ve Avrupa dışındaki bir çok alanda tercih edilen giriş gibi gözüküyor. Güney Amerika, Afrika ve Asya-Pasifik’te, giriş payı ABD’de sadece %47 oranla %70 daha yüksektir.

Facebook mobil stratejisinin geleceği gelişmekte olan piyasalar ile büyük ölçüde birbirine bağlıdır ve internet erişimi yaygınlaşmaya devam ettikçe, kullanıcıların giderek artan online faaliyetlerini tamamlama gereksinimleri ve kullanışlılığı açısından yararlı olacaktır.

FACEBOOK LOGIN

Facebook kullanıcılarına sosyal girişi kolaylaştırmak için iki aşamalı giriş izinlerini hayata geçirmeye, üçüncü parti uygulamalar ve web sitelerine erişi için veri ve bilgi anlatarak daha fazla kullanıcıyı oturum açmaya teşvik ediyor. Ağustos ayı itirbari ile Facebook Login ayda 850 milyondan fazla kişi tarafından kullanıldı ve sitelere Facebook Login yardımı ile giriş yapıldı.

İnternet kullanımının yaygınlaşmaya devam etmesi ile de kullanıcı ziyaret ettiği sayfalarda daha kolay gezinmeyi ve basit bir üyelik mantığını istemektedir. Facebook Login gibi üçüncü parti yazılımların kullanılması site ziyaretçileri için daha kullanışlı bir üyelik modülü olmakta ve ziyaretçilerin hoşuna gitmesidir.

Be Sociable, Share!