E-ticaret sitelerini arama motorları için optimize ederek bir kuruş bile ödemeden çok sayıda nitelikli trafik alabilirsiniz. Bu yüzden e-ticaret için SEO çok önemli hale gelir. E-Ticaret SEO ile ilgili en önemli sorunlardan bazıları aşağıdaki gibidir.

1.On-Page SEO
Arama sıralamalarını iyileştirmek için web sitenizde belirli bir sayfaya yapabileceğiniz çalımaya on-page SEO denir. Etkili bir On-Page SEO için en önemli actor web sayfasının metin içeriğidir. Sayfada orjinal içeriklerin bulunması arama motoru sıralamasında yeterli sayıda yükselişi arttıracaktır

2.Off-Page SEO
Web sitenizde değişiklik yapmadan arama sıralaması için yapılan optimiziye Off-Page SEO denir. Etkili bir Off-Page SEO için en önemli factor digger web sitelerinden sitenize link almak olabilir. Ancak web sitenize gelen tüm bağlantılar aynı değerde değildir. Google gibi arama motorları, genellikle sitenize gelen kaliteli bağlantı sayısına bakmaktadır.

  • Miktar, yani sitenize gelen bağlantı sayısı
  • Kalite, yani sitenize gelen bağlantıların kalitesi
  • Tema, sitenize bağlantı verilen sayfalar ve web sitelerinin konusu.


3. SEO Reklam Yazarlığı
Arama motorlarında iyi bir sıralama için yararlıdır. İstediğiniz arama terimi ile ilgili ifadeler içeren ve iyi yazılımış kaliteli metinler.

4.Küresel SEO
Belirli bir ülkenin arama motorlarında iyi bir sıralam elde etmek için gerekli olan bir SEO optimizasyonudur. Küresel içerik, genel içerik siteleri için doğru bir çalışma olmayacaktır.Örneğin google.com ve google.co.au üzerinde ilgili anahtar kelime alışveriş için bir arama denemesi yapın, aradaki farkı göreceksiniz.

5. Bağlantı Bina
Herhangi bir eski spam bağlantı daha iyi bir rütbeye yardımcı olarak dikkate alınacaktır hikayeleri geçtiğimiz on yıl içerisinde vardı. Bugün Google, Yahoo ve Bing gibi arama motorları çok daha akıllı hale gelmiştir. Onlar spam profil bağlantılarını ve otorite sitelerden gelen organic bağlantıları ayırt edebilecek seviyeye gelmişlerdir.

6. Dahili Arama
Site içerisine entegre edeceğiniz bir arama motoru ile hem sıralamanıza olumlu etki edersiniz hemde müşterilerinizi keyifli bir ziyaret sağlamış olursunuz.

7. SEO Kelimeler
Siz yapın yada yapmayın çoğu insan anahtar kelimeleri kullanarak ziyaret edeceği siteye giriş yapıyor. Tüm arama motoru optimizasyonunun yapı taşı anahtar kelimelerdir. Web sitenizde her sayfa için mantıklı bir anahtar kelime ile optimize etmek SEO için harika bir başlangıç olabilir. SEO için eskide kalmış yöntemlerde uzak durmakta fayda vardır.

8. SEO Hizmetleri Şirketi
SEO hizmeti veren bir şrket ile çalışmak istiyorsanız geçmiş çalışmalarını kontrol ederek size uygun bir şirket olup olmadığından emin olabilirsiniz.

9. Garantili SEO Hizmetleri
SEO hizmetleri hiç bir zaman garantili değildir. Sürekli ve iyi bir çalışma ile ilk sıralarda çıkmak mümkün ancak çalışmayı bıraktığınız zaman yada sizden daha iyi bir optimize eden firma sizing sitenizin önüne geçebilir. SEO hizmetinde kesin garanti veren bir firma var ise oradan uzaklaşmakta fayda vardır çünkü hiç dürüst bir yaklaşımda bulunulmamıştır.

10. Alışveriş Sepeti SEO
E-ticaret sitenizde SEO dostu alışveriş sepeti kullanmayı unutmayın. SEO sadece ürün açıklama sayfaları için uygun, kabul edilir olmasıdır.

11.Canonical URL
E-ticaret sitelerinin kullanılabilirliğini arttırmak için, tasarımcılar genellikle farklı URL’leri aynı web sayfasını yerleştiri. Bunu yapmak geçerli bir yaklaşım olabilir ancak arama motorları bu gibi içerikleri yinelenen içerik kabul edebilir. Yinelenen içerikler arama sıralamanızı düşürebilir.

Be Sociable, Share!