Son birkaç yılda gelişen web tasarımları görmek mümkün. Bu gelişmelerin neticesinde ilerleyen zamanın tahminlerini bulmak çok da zor değil. Bu senenin trend olabilecek web tasarımları tahminlerimiz ise şu şekilde olabilir.

Web Tasarım Trendleri Geliyor

Yeni gelecek tasarımlar ziyaretçileri çok daha keyifli izlenimler sunacağa benziyor. Bu yıl yayınlanacak sitelerdeki tasarımlar çok iyi olacak gibi. Yeni değişiklik demetinin de trendleri oluşturacağı çok açık.

Bulanık arka planlar.

IPhone’un son sürümü olan IOS7 sayesinde tasarımcılar geçen yazdan bu güne kadar çoğu defa bulanık arka plan kullanılmaya başladı. Bu kullanım çok şık bir görünüm kazandırmakta web tasarımlarına. Büyük görünümlü doğrusal olmayan geçişler oluşturmak şık bir trend sağlıyor tasarımcılara.

Emotions of sound

Emotion_and_Sound_Web_Tasarım

Trippeo

Trippeo_Web_Tasarim

 

Basit Animasyonlar

IOS7 nin bir diğer tasarımcılara verilendiği ilham kayağı ise basit animasyonlardır. Tüm web siteleri ve uygulamalar kişilik katması için animasyon kullanır. Mesajlar için sohbet kabarcıkları, yukarı aşağı butonları, navigasyonlara tıklandığındaki animasyonlar, aşağı ve yukarı rulo geçişleri, bu gibi bir sürü css animasyonları ve geçişler yaygın kullanımı mümkün hale getirmiştir.

Theme Kingdom

Theme_kingdom_webtasarım

 

Big Cartel

Big_Cartel_Webtasarim

 

Basit Renkler

Geçen yıl , cesur ve parlak renkler önemli bir şekilde kullanıldı. Ancak artık hafif renk paleti ve hafif kombinasyonlar kullanılacaktır. Temelde bunu örnek olarak sunacak olursa Google aklımıza gelebilir. Bu basit renk kullanımı çok şık ve temiz bir görüntü elde edilebilir.

Ora ito

Oraito_Webtasarım

 

 Daha az tıklayarak kaydırma

Araştırmacılar kullanıcıların artan tercihinde tıklamaktan ziyade kaydırmayı tercih ediyorlar. Tek sayfa web siteleri veya uzun sayfaların olduğu web sitelerinde başarılı olmasının nedenini açıklayabilir. Bu web siteleri giderek daha da artacaktır.  Tabi bu demek değildir ki sadece kaydırma ile yeterli olur ama bu da önemli bir detaydır. Bunun için en ideal olan ise parallax slider diyebiliriz.

Folkelarm

Folkelarm

Wrap x tale

 

 

wrapxtale

 

Büyük Yazılar

Tipografi de her tasarımda olduğu gibi burada da önem taşıyor. İlgisi bu konuda her zaman yüksek olan tipografi büyük yazı biçimlerinde kullanılıyor.

Time Brack

TimeBrack

 

Happy

happy

 Kişisel içerik

Kişisel içerik ziyaretçileri daha samimi bir hava katmaktadır. Robot tarzında siteler soğuk ve gerçekçi hava katmamakta ve buda rahatsız edici bir durum ortaya çıkarmakta. Bu yapıyı değiştirip daha samimi alanlar oluşturulmalıdır. Böylelikle müşterilerini ile bağlantıyı sağlamış olursunuz.

Wondersuance

Wondersuance

Create pilates

Create pilates

 

Ayrıca bu sene web tasarımlarda daha az göreceğimiz özellikler de olacaktır.

Kalitesiz fotoğraflar ve videolar

Bu durum artık çok daha önceleri bitmiş olması gerekirken hala zaman zaman bazı sitelerde görmemiz mevcut. Aynı zamanda tasarımcıların stoklarındaki fotoğrafları da kullanmak çok doğru değil. Hızlı gelişen zaman diliminde stokta bekleyen fotoğraflar trendi kaçırmış ve eski tarzda olması kaçınılmaz.

 

Be Sociable, Share!