1997 ve 2012 yılları arasında Apple firmasının web sitesi olan www.apple.com adresinde nelerin değiştiğini gelin beraber inceleyelim. 30. Yılın kutlandığı firma  ilk web sitesini 1996 yılının sonlarına doğru hazırlamış olup sanılanın aksine yapısını 15 yıllık web tasarım tarihine göre çok da değiştirdiği söylenemez. İlk dönemlerin sonrasında site tasarımını ortaladığı günden bu güne hala aynı yapıda olup belirli bir kaç ince detaylarda oynama yaparak web tasarımını geliştirmeye devam etmektedir. Kurumsal anlamda ziyaretçilerine çok ciddi değişiklikler yapmayan sitenin ortalama günlük ziyaretçi sayısının çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Apple Web Tasarım

Web sitesinin son halinde ise 30. yaşını kutlayan Mac için Apple özel bir görsel hazırlamış durumda. Aynı zamanda bu görsel ile de kalmayan apple firması televizyon reklamını da ziyaretçileri ve sevenleri ile paylaştı. Reklam filmine gelecek olur isek 5 farklı kıtada 10 farklı ülkede gerçekleştirilen çekimlerin ayrıca sadece iPhone’larla çekildiğini de belirtmek isterim. Apple’ın hazırladığı 30. yıl Mac videosunu makalenin devamında bulabilirsiniz.

1996 ve 2012 yılları arasındaki Apple’ın web sitesindeki değişimi incelemek için ise aşağıdaki slaytı inceleyebilirsiniz.

Be Sociable, Share!